piątek, 9 października 2009

Przygotowań kwartał trzeci

Po wielu wrześniowych wydarzeniach nadszedł wreszcie czas na przyglądnięcie się sytuacji ilościowej podczas ostatniego kwartału przygotowań do zawodów na dystansie ironman i 70.3 w Borównie k/Bydgoszczy.

Dlatego też z opóźnieniem prezentuję trzeci kwartał przygotowań sezonu 2009 wśród uczestników i sympatyków Projektu IM 2010.

Jest to podsumowanie kilometrażu i czasu treningowego.

Pierwszy kwartał 2008 wraz z omówieniem znajduje się tutaj
Drugi kwartał 2008 – tutaj
Pierwszy kwartał przygotowań w 2009 roku znajduje się tutaj
Drugi kwartał przygotowań w 2009 roku znajduje się tutaj.


Do wszystkich zestawień należy podejść z dużą dawką krytycyzmu, gdyż czasami w zestawieniach cząstkowych pojawiają się osoby początkujące z niskim kilometrażem oraz osoby bardzo ambitne z wysokim (te ilości nie równoważą się). W takim wypadku operowanie średnią statystyczną daje błąd trochę większy niż by się można spodziewać. By jednak nie wchodzić głębiej w statystykę (rozkład, mediana, etc.) zostaję przy średniej. Ona i tak dość dobrze oddaje trend (kierunek zmian).

Jeszcze jedno przypomnienie: ze względu na cykl przygotowań do zawodów dystansu 70.3 oraz Ironman rozgrywanych we wrześniu w Borównie k/Bydgoszczy http://www.tri-sport.pl podział na kwartały obejmuje następujące miesiące:
  • 1-szy kwartał: grudzień, styczeń, luty
  • 2-gi kwartał: marzec, kwiecień, maj
  • 3-ci kwartał: czerwiec, lipiec, sierpień

A ze względu na przygotowania do występu w Klagenfurcie 4 lipca 2010 roku kwartały będą obejmować:
  • październik, listopad, grudzień
  • styczeń, luty, marzec
  • kwiecień, maj, czerwiec

Wracam do zestawienia.

Najpierw zestawienie kilometrowe drugiego kwartału:


Przede wszystkim nie tylko codzienny trening, ale widać, że pojawiły się dni z dwoma jednostkami treningowymi; najczęściej jest to pływanie i jazda na rowerze lub bieganie – realizowane z parogodzinną przerwą oraz treningi łączone: jazda na rowerze z bieganiem.

Spójrzmy teraz jak to się przedstawia czasowo.

Graficznie wygląda to następująco - kilometraż:oraz czas:Wnioski wraz z analizą poprzednich podsumowań zostawiam samym zainteresowanym, ale by ułatwić takie zadanie - wykres obejmujący wszystkie miesiące od początku roku (najpierw kilometraż potem czas):


Brak komentarzy: