poniedziałek, 19 lutego 2018

Polki i Polacy - Ironman 2018

Dla kontynuacji spisu wszystkich Polek i Polaków, którzy uzyskali tytuł Ironman zapisuję i tegoroczne wyniki.


Na tej stronie znajduje się lista polskich Ironmanów 
z roku 2018.


Minione lata znajdują się na tej podstronie:

    ***

    Warunkiem znalezienia się w spisie jest udział i ukończenie zawodów na długim dystansie (226 km) na licencjonowanej trasie, co poświadcza przyznany przez WTC certyfikat Ironman.

    Weryfikacja następuje poprzez oficjalny komunikat organizatora, w którym musi być napisane, że biorąca udział osoba jest obywatelką/obywatelem Polski – POL - (możliwe, że organizator mógł pomylić się i przypisać inne albo zawodniczka/zawodnik mający krotne obywatelstwo wykorzystał/a nie-polskie).

    Wynik jedynie potwierdza minięcie mety i uzyskanie tytułu Ironman’a.

    ***

    Kellogg's Nutri-Grain
    New Zealand 
    Taupo, New Zealand
    3 marca

    1. Borowiak, Rafał - 10:10:00
    2. Belski, Maciej - 10:24:15
    3. Mickiewicz, Artur - 10:52:00


    Standard Bank
    IRONMAN African Championship 
    Nelson Mandela Bay, South Africa
    15 kwietnia

    1. Herman, Rafał - 9:41:49
    2. Medak, Rafal - 10:04:51
    3. Medak, Alicja - 11:00:07
    4. Zielinski, Piotr - 12:09:42
    5. Migo, Karol - 13:06:56
    6. Koziol, Leszek - 13:58:53


    Memorial Hermann
    IRONMAN North American Championship Texas 
    The Woodlands, Texas, USA
    28 kwietnia

    1. Najmowicz, Sebastian - 8:21:51
    2. Nawrot, Jacek - 12:24:59
    3. Bugajny, Pawel - 13:05:38
    4. Kosno, PIotr - 13:11:31


    Australia 
    Oceania TriClub Championship 
    Port Macquarie, Australia
    6 maja

    1. Bukowski, Patryk - 10:36:16
    2. Stronka, Dawid - 11:19:17
    3. Michalak, Pawel - 12:44:01
    4. Studniarz, Lukasz - 12:45:13
    5. Polkowski, Marcin - 12:55:50
    6. Polkowska, Monika - 13:23:08



    Santa Rosa 
    Santa Rosa, California, USA
    12 maja


    1. Augustyniak, Jarosław - 11:25:25
    2. Brzózka, Tomasz - 13:14:23


    Club La Santa
    Lanzarote 
    Lanzarote, Canary Islands, Spain
    26 maja

    1. Luft, Mikołaj - 10:01:06
    2. Dabrowski, Dariusz - 10:01:07
    3. Gasiorowski, Piotr - 10:53:38
    4. Wolski, Maciej - 11:17:49
    5. Wojs, Sebastian - 11:21:33
    6. Alchimowicz, Krzysztof - 11:53:32
    7. Tronina, Grzesiek - 12:09:42
    8. Florkiewicz, Jacek - 12:11:29
    9. Maciejewski, Marcin - 12:13:55
    10. Jonczy, Kamil - 12:31:50
    11. Sachanbinski, Aleksander - 13:04:22
    12. Gebicki, Patryk - 13:12:49
    13. Gawron, Michal - 13:28:01
    14. Kozak, Mariusz  - 13:46:33
    15. Podziewski, Sebastian - 13:52:53
    16. Oczkos, Wojciech - 14:01:50
    17. Musial, Marek - 14:14:32
    18. Klek, Stanisław - 15:22:04
    19. Brzęk, Szymon - 15:28:51
    20. Kordek, Anna - 16:41:13


    Brazil 
    Florianopolis, Brazil
    27 maja

    1. De La Parra, Inaki - 9:32:40


    Century Tuna
    Subic Bay Philippines 
    PRESENTED BY: Sunrise Events Inc
    Subic Bay, Philippines
    3 czerwca

    • Żaden z Polaków nie startował


    Cairns Airport
    IRONMAN Asia-Pacific Championship 
    Cairns, Queensland, Australia
    10 czerwca

    1. Michalak, Magdalena - 13:12:59

    Boulder 
    Boulder, Colorado, USA
    10 czerwca

    1. Borowik, Sebastian - 9:43:28
    2. Szewczyk, Mateusz - 13:48:07

    France 
    Nice, France
    24 czerwca

    1. Gluszkowski, Bogumil - 09:30:49
    2. Pisarek, Ewelina - 10:09:51
    3. Czech, Mariusz - 11:15:21
    4. Machata, Jacek - 11:38:38
    5. Verheyden, Sam - 11:40:26
    6. Popiela, Jacek - 11:41:21
    7. Tomaszek, Jaroslaw - 11:54:35
    8. Wytrwal, Adam - 12:48:47
    9. Szczepanski, Grzegorz - 13:00:21
    10. Szmidt, Janusz - 13:01:18
    11. Lewandowski, Radoslaw - 13:08:11
    12. Kaczor, Jakub - 13:52:43
    13. Chudy, Andrzej - 14:18:15
    14. Bialek, Tomasz - 14:27:33
    15. Buca, Rafal - 14:31:46


    Austria 
    Klagenfurt, Austria
    1 lipca

    1. Dabrowski, Dariusz - 09:29:00
    2. Pawlowski, Radek - 09:46:13
    3. Fazan, Rafal - 09:47:04
    4. Klatka, Mariusz - 09:48:48
    5. Grzywacz, Rafal - 10:01:21
    6. Podoba, Jacek - 10:01:45
    7. Dudzinski, Piotr - 10:08:23
    8. Belski, Maciej - 10:09:04
    9. Epelbaum, Dariusz - 10:10:43
    10. Szefer, Piotr - 10:11:11
    11. Helak, Pawel - 10:14:37
    12. Niedzielski, Lukasz - 10:16:22
    13. Krawczyk, Bernard - 10:16:28
    14. Myskiewicz, Cezary - 10:27:04
    15. Michalski, Bartosz - 10:29:22
    16. Wcislo, Wojtek - 10:32:01
    17. Glajc, Daniel - 10:32:06
    18. Czajkowski, Adam - 10:33:30
    19. Cichosz, Remi - 10:33:39
    20. Lakomski, Olek - 10:34:41
    21. Danek, Bartek - 10:41:43
    22. Kapitula, Marcin - 10:47:39
    23. Celmer, Piotr - 10:52:16
    24. Sznek, Artur - 10:53:24
    25. Zapalowski, Pawel - 10:55:28
    26. Komierowski, Lukasz - 11:01:44
    27. Raczkowski, Pawel - 11:03:26
    28. Nowacki, Tomasz - 11:10:32
    29. Sikora, Julita - 11:13:17
    30. Warzybok, Magdalena - 11:17:53
    31. Tyszka, Dariusz - 11:20:33
    32. Swiderski, Dariusz - 11:29:53
    33. Sygula, Joanna - 11:38:17
    34. Swiatek, Jaroslaw - 11:38:46
    35. Palus, Pawel - 11:40:21
    36. Butler, Joanna - 11:53:41
    37. Babicki, Szymon - 12:12:03
    38. Świątek, Wojciech - 12:14:46
    39. Pupka, Artur - 12:25:35
    40. Mozdzonek, Michal - 12:28:20
    41. Mlynarczyk, Marcin - 12:28:28
    42. Prosinska, Agata - 12:29:45
    43. Baczynski, Krzysztof - 12:44:40
    44. Kupiec, Adam - 13:01:58
    45. Nalecz, Wojciech - 14:04:30
    46. Supel, Jacek - 14:35:34
    47. Kosno, Piotr - 14:57:10
    48. Walasiewicz, Piotr - 15:01:55
    49. Mrowka, Maciej - 16:07:03

    Haugesund Norway 
    Haugesund, Norway
    lipca

    1. Wodynski, Robert - 11:08:33
    2. Starzynski, Pawel - 11:22:36
    3. Duchnowski, Radosław - 11:32:06
    4. Potyrała, Bartosz - 11:32:27
    5. Strzalkowski, Henryk - 12:31:36
    6. Uliasz, Radek - 12:32:18
    7. Wiśniewski, Krzysztof - 12:32:58
    8. Jędrzejczyk, Natalia - 13:14:05
    9. Bugajny, Pawel - 14:10:01
    10. Buchal, Grzegorz - 15:00:00


    Mainova
    IRONMAN European Championship 
    Frankfurt, Germany
    lipca

    1. Wojnar, Robert - 09:26:24
    2. Zawadzki, Artur - 09:34:47
    3. Pirek, Mariusz - 09:35:06
    4. Buszan, Radek - 09:42:34
    5. Kosmowski, Michal - 10:01:59
    6. Witkowski, Jarek - 10:36:15
    7. Grzegórzek, Piotr - 10:48:41
    8. Domagala, Tomasz - 10:53:58
    9. Miecznicki, Michal - 11:02:38
    10. Kasperski, Artur - 11:04:32
    11. Grzanka, Antoni - 11:15:23
    12. Foremski, Slawomir - 11:15:40
    13. Poniewierski, Rafal - 11:15:42
    14. Holowenko, Marcin - 11:19:33
    15. Kwiatkowski, Tomasz - 11:33:10
    16. Szafraniec, Artur - 11:34:05
    17. Grzybowski, Arkadiusz - 11:41:04
    18. Nyznar, Rafal - 11:48:27
    19. Dudzik, Emil - 11:59:42
    20. Szot, Dawid - 12:24:37
    21. Karmelita, Mariusz - 12:36:17
    22. Bielecki, Grzegorz - 12:48:59
    23. Rejnart, Mateusz - 12:49:00
    24. Pachla, Adam - 12:49:49
    25. Turczynski, Lukasz - 12:51:25
    26. Wengerski, Robert - 12:51:53
    27. Klamann, Kamil - 12:53:41
    28. Kusiak, Marcin - 13:00:44
    29. Pacholak, Andrzej - 13:02:01
    30. Stefaniak, Grzegorz - 13:08:23
    31. Czekirda, Pawel - 13:14:28
    32. Sipurzynski, Marcin - 13:17:01
    33. Lipinski, Tomasz - 13:17:08
    34. Ilkiewicz, Michal - 13:17:33
    35. Puzynski, Mariusz - 13:19:24
    36. Chodkiewicz, Tomasz - 13:24:06
    37. Adamowicz, Andrzej - 13:32:10
    38. Oledzki, Janusz - 13:44:36
    39. Grzywaczyk, Rafal - 13:49:24
    40. Hadas, Krzysztof - 13:57:47
    41. Frackowiak, Marta - 14:03:13
    42. Cyrek, Grzegorz - 14:05:14
    43. Kowalczyk, Rafal - 14:19:25
    44. Gola, Tomasz - 14:29:30
    45. Sniezko, Eugeniusz - 14:29:31
    46. Kapelko, Bogdan - 14:54:06


    UK 
    Bolton, England
    15 lipca

    1. Jedrasiewicz, Pawel - 9:26:57
    2. Szuba, Slawomir - 09:46:34
    3. Wolski, Maciej - 09:50:59
    4. Zwierzchowski, Andrzej - 09:51:17
    5. Wasiak, Tomasz - 9:52:33
    6. Mitka, Ewa - 10:13:15
    7. Nowak, Michal - 10:18:06
    8. Ligenza, Kamil - 10:21:45
    9. Holda, Bartlomiej - 10:32:21
    10. Wiatrowski, Krzysztof - 10:48:34
    11. Dzianach, Michal - 11:01:40
    12. Glinkowski, Zbigniew - 11:05:25
    13. Jakala, Krzysztof - 11:17:20
    14. Szkudlarczyk, Karol - 12:07:15
    15. Jezierski, Tomasz - 12:40:47
    16. Klek, Stanislaw - 13:31:12
    17. Bezdziecki, Marek - 13:43:52
    18. Gorka, Przemyslaw - 13:50:54
    19. Rudnicki, Michael - 14:35:44

    Lake Placid 
    Lake Placid, New York, USA
    22 lipca

    1. Schwartz, Paul - 12:48:23


    Switzerland 
    Zurich, Switzerland
    29 lipca

    1. Kolanski, Mateusz - 10:05:47
    2. Swiderski, Andrzej - 10:19:04
    3. Pikor, Dawid - 10:46:57
    4. Kuzma, Lukasz - 10:56:28
    5. Paciorkowski, Maciej - 11:05:36
    6. Masewicz, Lukasz - 11:35:37
    7. Boron, Pawel - 11:51:25
    8. Wiech, Andrzej - 11:57:18
    9. Wira, Mariusz - 12:02:35
    10. Banachewicz, Wiktor - 12:33:10
    11. Knopkiewicz, Waclaw - 12:45:42
    12. Stelmaszek, Grzegorz - 12:46:31
    13. Kasperek, Dobrochna - 13:34:48
    14. Chmura, Michal - 13:36:13
    15. Kurkowski, Ignacy - 13:39:50
    16. Barylak, Piotr - 13:55:45
    17. Solecki, Lukasz - 14:04:06
    18. Mlynarczyk, Piotr - 14:34:36
    19. Kosno, Piotr - 15:23:07


    Hamburg 
    Hamburg, Germany
    29 lipca

    Nie było pływania! Zamiast niego 6 km biegu!
    1. Punpur, Marcin - 08:29:00
    2. Zapalski, Marek - 08:31:17
    3. Nagórski, Kamil - 08:38:32
    4. Fabiszewski, Rafal - 08:52:16
    5. Rycyk, Maciej - 09:01:52
    6. Tarski, Tomasz - 09:10:46
    7. Kisly, Kamil - 09:13:41
    8. Padlewska, Anna - 09:21:19
    9. Strzala, Grzegorz - 09:53:20
    10. Zrzelski, Michal - 09:56:32
    11. Chojecki, Dariusz - 10:05:39
    12. Filak, Sławomir - 10:06:36
    13. Bartecki, Aleksander - 10:12:04
    14. Radzik, Tomasz - 10:13:51
    15. Puchalski, Piotr - 10:19:32
    16. Sachanbinski, Aleksander - 10:22:25
    17. Zych, Piotr - 10:22:30
    18. Kaplowski, Jerzy - 10:24:34
    19. Bartecka, Sabina - 10:27:31
    20. Piotrowicz, Krzysztof - 10:32:23
    21. Myslinski, Michal - 10:33:01
    22. Rutkowski, Szymon - 10:47:23
    23. Górecko, Michal - 10:52:42
    24. Misterski, Marcin - 10:54:38
    25. Wolski, Adam - 10:59:43
    26. Mirowski, Irek - 11:13:48
    27. Szymanek, Piotr - 11:19:22
    28. Luberadzka, Monika - 11:23:12
    29. Pralat, Dawid - 11:37:25
    30. Homotiuk, Michal - 11:39:08
    31. Krasuski, Andrzej - 11:53:41
    32. Gluszczak, Wojciech - 11:59:16
    33. Tomaszewski, Tomasz - 11:59:51
    34. Batoryna, Aleksander - 12:10:11
    35. Kedzierski, Krzysztof - 12:20:59
    36. Calka, Marcin - 13:16:10
    37. Pawlowski, Krzysztof - 13:47:30
    38. Michalak, Bogus - 13:48:48


    Canada 
    Whistler, BC, Canada
    29 lipca


    1. Herda, Maciej - 15:43:23




    Tallinn 
    Harjumaa, Estonia
    4 sierpnia

    1. Domirski, Daniel - 09:09:13
    2. Lipowski, Marcin - 09:19:00
    3. Pacholak, Marcin - 09:21:58
    4. Antoniak, Mieszko - 09:22:48
    5. Majka, Michal - 09:26:56
    6. Chmielewski, Piotr - 09:28:28
    7. Bronakowski, Piotr - 09:40:06
    8. Danek, Bartek - 09:40:23
    9. Gasiorowski, Piotr - 09:41:22
    10. Socha, Tomasz - 09:52:53
    11. Podziewski, Arkadiusz - 10:03:28
    12. Sosnowska, Aleksandra - 10:04:24
    13. Rupieta, Maksym - 10:21:06
    14. Panasiuk, Pawel - 10:23:22
    15. Cichocki, Marcin - 10:26:27
    16. Szpot, Ireneusz - 10:40:11
    17. Friedrich, Arek- 10:46:30
    18. Ruta, Mikolaj - 10:47:55
    19. Minko, Piotr - 11:01:51
    20. Kuzma, Karol - 11:08:28
    21. Chojnacka, Malgorzata Karolina- 11:17:01
    22. Lysiuk, Maciej - 11:17:56
    23. Waglewski, Karol - 11:21:07
    24. Liber, Piotr  - 11:40:35
    25. Granacka, Aleksandra - 11:45:40
    26. Rudnik, Slawomir - 11:46:36
    27. Bielecki, Grzegorz - 11:55:02
    28. Liber, Pawel - 12:15:47
    29. Koziol, Leszek - 12:22:56
    30. Kozanecka, Joanna - 12:25:13
    31. Bartkowski, Marek - 12:39:23
    32. Czwartosz, Mariusz - 13:14:12
    33. Chojnacki, Artur - 13:54:06
    34. Witczak, Jakub - 13:58:52
    35. Wójcik, Maciej - 14:22:28
    36. Sochocki, Piotr- 15:39:52


    Maastricht - Limburg 
    Limburg, The Netherlands
    sierpnia

    1. Kimmer, Jakub - 09:09:22
    2. Rabenda, Marcin - 10:00:32
    3. Staron, Piotr - 10:12:33
    4. Kostera, Adrian - 10:44:17
    5. Ziolkowski, Grzegorz - 11:54:09
    6. Mojsiewicz, Slawomir - 12:!5:33
    7. Jalowiecka, Gosia - 14:58:10


    Sweden 
    Kalmar, Sweden
    18 sierpnia

    1. Dabrowski, Lukasz - 10:09:43
    2. Drgan, Marcin - 10:13:04
    3. Bednarek, Lukasz - 10:16:35
    4. Stawinski, Pawel - 10:31:47
    5. Chmielewski, Michal - 10:36:31
    6. Bozena, Jaskowska - 10:39:33
    7. Filbrandt, Wojciech - 10:47:15
    8. Minuth, Lukasz - 10:48:30
    9. Lemieszonek, Rafal - 10:48:45
    10. Konieczny, Mikolaj - 10:58:14
    11. Sobecki, Filip - 11:04:02
    12. Nowostawski, Mariusz - 11:18:25
    13. Nowostawski, Michal - 11:35:29
    14. Skotarczak, Maciej - 11:39:42
    15. Miszewski, Bartosz - 11:41:16
    16. Chylkowski, Marcin - 11:43:43
    17. Dubiella, Adam - 11:46:56
    18. Szulc, Leszek - 11:52:00
    19. Dobkowski, Kamil - 12:01:39
    20. Holnicka, Agata - 12:04:10
    21. Mizera, Daniel - 12:25:01
    22. Gruca, Dariusz - 12:34:27
    23. Buda, Dariusz - 12:48:24
    24. Kaminska Szulc, Joanna - 12:52:47
    25. Sliwinski, Grzegorz - 13:10:46



    KMD
    Copenhagen 
    Copenhagen, Denmark
    19 sierpnia

    1. Kedzior, Grzegorz - 09:45:33
    2. Dembinski, Marek - 09:54:54
    3. Hubko, Mare - 10:05:30
    4. Siewierkiewicz, Rafal - 10:46:30
    5. Glinkowski, Zbigniew - 10:46:46
    6. Zajac, Krzysztof - 10:47:11
    7. Wasilewski, Aleksander - 10:52:03
    8. Przybylski, Jakub - 10:52:04
    9. Pruchnicki, Rafał - 10:58:12
    10. Kubiak, Przemyslaw - 10:58:32
    11. Lewandowski, Karol - 10:58:56
    12. Kowalski, Grzegorz - 11:00:02
    13. Danielewski, Michal - 11:01:48
    14. Fazan, Basia - 11:02:03
    15. Majewski, Roman - 11:10:59
    16. Tomaszek, Artur - 11:11:32
    17. Sadowski, Piotr - 11:15:50
    18. Woch, Tomasz - 11:21:57
    19. Szukalski, Kamil - 11:22:24
    20. Rydz, Miroslaw - 11:32:50
    21. Surdyn, Damian - 11:36:47
    22. Kasprzycki, Marcin - 11:36:50
    23. Pietraszewski, Grzegorz - 11:43:57
    24. Bryksy, Miroslaw - 12:05:12
    25. Moscinski, Wojtek - 12:07:58
    26. Lejk, Pawel - 12:23:08
    27. Fleiszar, Tymoteusz - 12:25:31
    28. Szwab, Marcin - 12:33:46
    29. Dziuba, Dariusz - 12:36:57
    30. Stelmach, Marcin - 12:38:34
    31. Kunkel, Mariusz - 12:59:51
    32. Chudy, Andrzej - 13:13:48
    33. Bak, Pawel - 13:16:01
    34. Ostrowska-Badura, Anna - 13:44:31
    35. Dudko, Slawomir - 13:55:30


    Mont-Tremblant 
    PRESENTED BY: Sportium
    Mont-Tremblant, Quebec, Canada
    19 sierpnia

    1. Bogdziewicz, Tomek - 10:55:47
    2. Molik, Piotr - 14:37:22
    3. Chmiel, Robert - 15:10:11


    Vichy 
    France, Vichy
    26 sierpnia


    1. Podbielski, Marcin - 10:07:13
    2. Andrzejak, Adam - 10:33:03
    3. Ogrodowczyk, Rafał - 10:46:01
    4. Koman, Tomasz -12:35:34
    5. Lopag, Jerzy - 13:11:13
    6. Kosno, Piotr - 13:37:42
    7. Wystrychowska, Marzena - 14:33:15



    Wisconsin 
    Madison, Wisconsin, USA
    9 września


    1. Kozlowski, Andrzej - 12:00:01
    2. Swierczewski, Tom - 13:41:51

    Gurye 
    Gurye, Korea
    września


    1. Bugajny, Paweł - 13:17:25


    Wales 
    Pembrokeshire, Wales
    września


    1. Basinski, Marcin - 10:45:50
    2. Gniewek, Michał - 10:49:01
    3. Szuder, Przemyslaw - 10:53:24
    4. Kaminski, Piotr - 11:11:24
    5. Szala, Mateusz - 11:28:35
    6. Alchimowicz, Krzysztof - 11:28:45
    7. Gebicki, Patrick - 12:10:46
    8. Pencak, Dagmara - 12:48:17
    9. Dajczer, Rafal - 12:52:17
    10. Rucinski, Rafal - 13:33:14



    Emilia-Romagna 
    Cervia, Italy
    22 września

    Maryland 
    Cambridge, Maryland, USA
    29 września

    Little Debbie
    Chattanooga 
    PRESENTED BY: McKee A Family Bakery
    Chattanooga, Tennessee, USA
    30 września

    Barcelona 
    Calella, Spain
    7 października

    Taiwan 
    Penghu, Taiwan
    października

    IRONMAN World Championship 
    Kailua-Kona, Hawaii, USA
    13 października
    BY QUALIFICATION ONLY

    Louisville 
    PRESENTED BY: Norton Sports Health
    Louisville, Kentucky, USA
    14 października

    Florida 
    Panama City Beach, Florida, USA
    3 listopada

    Malaysia 
    Langkawi, Malaysia
    17 listopada

    Cozumel 
    Cozumel, Mexico
    18 listopada

    Arizona 
    Tempe, Arizona, USA
    18 listopada

    IRONMAN South American Championship 
    Mar del Plata, Argentina
    2 grudnia

    Western Australia 
    Busselton, Western Australia
    grudnia



    Brak komentarzy: