wtorek, 28 sierpnia 2007

Projekt IM 2010Projekt IM 2010 jest projektem, którego głównym zadaniem jest doprowadzenie pasjonatów tego rodzaju wysiłku, niezależnie od stanu wytrenowania i posiadanego sprzętu, do ukończenia triatlonu na długim dystansie (3,8 km pływania; 180 km jazdy na rowerze, 42,2 km biegu).Projekt ten zatacza kilka kręgów i implikuje wiele zdarzeń. Główne już zostało podane. Innym kręgiem, który być może objawi się w działaniach organizacyjnych będzie przygotowanie triatlonu na długim dystansie na europejskim poziomie. Jeszcze innym przygotowanie i udział quasi narodowej reprezentacji na zawodach triatlonowych na długim dystansie, a więc nieoficjalnych i wyjazdowych Mistrzostw Polski.
Niestety, dzisiaj można stwierdzić, że PZTri nie jest zainteresowany działaniami organizacyjnymi przekraczającymi olimpijskie eliminacje, a poziom organizacyjny podejmowanych prób w naszym kraju jest niewystarczający do tego typu przedsięwzięcia.
Nakłada się na to także zainteresowanie mediów oraz kibiców, co przy średnio 12-godzinnej walce jest znaczącym czynnikiem.

Oferta Projektu IM 2010 jest skierowana do każdego, komu ta forma ruchu przypada lub już przypadła do gustu! Nieistotny jest poziom wytrenowania i usprzętowienia. Odległy horyzont czasowy pozwoli każdemu przygotować się do czekających go zawodów.
Do Projektu może przyłączyć się zarówno „stary wyjadacz” jak i osoba planująca debiut na tym dystansie w 2010 roku, nie umiejąca jeszcze pływać, bądź pragnąca wyjść poza ramy biegania maratonów.
Podstawą Projektu IM 2010 jest gromadny udział, zabawa, integracja – a z tzw. „drugiego dna” stworzenie grupy narodowej, której udział w europejskiej, a może nawet światowej imprezie tego typu pozwoli zaistnieć w znaczący sposób Polakom, a przy okazji pozwoli uczestnikom zrealizować własne cele.
Grupa ta może przekształci się w klub, może stowarzyszenie, które będzie pozyskiwało sponsorów i będzie starało się „ulżyć” finansowo lub sprzętowo przyłączającym się do niej ludziom. Jednocześnie będzie „grupą nacisku” na PZTri, który zdaje się nie dostrzegać światowych tendencji.Wszelki udział w Projekcie IM 2010 jest dobrowolny i spontaniczny.Wszelkie wskazówki i zalecenia skierowane do uczestników - takoż.
Jedynie od roku 2009 i opłaceniu wpłacie startowego niezobowiązujący udział zmieni się w świadome i czynne uczestnictwo (ale nie martw się, nie będzie prac obowiązkowych, do niczego nikt Cię nie będzie zmuszał; wszelkie działania w ramach Projektu mają wypływać z samodzielnej, niczym nie przymuszonej decyzji i wewnętrznego postanowienia).


Jak z tego widać, najpóźniej będzie można się dołączyć w 2009 roku, przed zapisami na daną imprezę. W tym roku też ustali się ostateczny skład grupy.
Czasu jest dużo.

Brak komentarzy: